Úvod NovinkyO násO plemeniVzpomínámePsiFeny Štěňata Odchovy Naše úspěchy Výstavy FotogalerieKontakt
 
Novinky
13.10.2014  
Během léta a časného podzimu se u nás opět událo mnoho věcí. Předně bych chtěla vzpomenout na naši drahou Astřičku, o kterou jsme přišli na začátku července. Stále nám chybí a víme, že ji nikdy žádný jiný pejsek nenahradí... Vzpomínka na ni a její malý medailonek je k nalezení ZDE. Do smečky přibyli tři noví členové - Kurdet, Aslan a Zara a zároveň naše chovatelská stanice do Čech importovala další tři nové jedince, kteří se již spokojeně zabydleli ve svých rodinách. Chovatelská základna tohoto majestátního pracovního plemene stále potřebuje přísun nové a kvalitní krve, aby si český chov v budoucnu zachoval dostatečnou genetickou rozmanitost při zachování výborného exteriéru, zdraví a pracovních vlastností. S našimi pejsky jsme se také zúčastnili dvou, pro nás významných akcí v tomto roce a to Světové výstavy psů ve finských Helsinkách a "kangalího" víkendu v bosenské Kozarske Dubici, kde probíhalo plemenné hodnocení tureckými rozhodčími, tzv. Kerung a zároveň IV. CAC Kozarska Dubica - bosenská národní výstava psů a I. speciální výstava kangalů, opět posuzovaná špičkovým tureckým rozhodčím. Z Helsinek si naše Dorotka (Christie Anna Von Tahlspere) přivezla titul Nejlepší dorost plemene a Čestnou cenu, v Bosně každý z našich sedmi přihlášených psů získal také nějaké ocenění, více se dočtete v sekci Naše úspěchy v medailoncích jednotlivých pejsků. Aby toho nebylo málo, 5. září se naší Reyhan a Mohikánkovi narodila štěňátka! Více v sekci Štěňata, některá jsou ještě stále volná! Štěňátka z jarního vrhu Luny a Aslana mají všechna naprosto skvělé rodiny, jak jen bude čas, přidáme jejich fotky z nových domovů.
30.6.2014  
Přidáno mnoho fotek štěňátek z vrhu "C" i několik nových do galerií našich psů. Ve štěněcí galerii naleznete fotoreportáž ze života kangalí smečky s prasátky a kozami, se kterou již 24 hodin denně zůstavají navolno i zbývající prckové, čekající na odjezd ke svým novým páníčkům do Ruska a Anglie (první tři kluci se nám rozutekli po Čechách a všem se daří moc dobře). Jednu z fenek, Mášenku, si necháváme v naší chovatelské stanici jako nástupkyni Luny, která si již bude užívat zaslouženého "mamkovského důchodu" a druhou ze tří holek máme stále volnou! Uvolnila se pro svoji nevhodnost na výstavy a chov (má podkus, což nikterak neovlivní kvalitu jejího života, pouze nesplňuje standardem daná kritéria pro uchovnění), bude však naprosto fantastickým pracovním psem či společnicí. Spolu s naší Mášou je to nejakčnější a nejchytřejší štěně z vrhu, již nyní chodí krásně na zavolání, všude nás následuje a ničeho se nezalekne. Od malička vyrůstá s kozami a prasátky, je velmi sociální, učenlivá a samostatná. V případě zájmu vítáme Vaši nezávaznou návštěvu, jen do výborných podmínek - ideálně na farmu, ke zvířatům, bude však skvělou kamarádkou i dětem. Fotky níže.
   
20.5.2014  
Opětovné otevření upraveného a aktualizovaného webu po více než roce a půl stagnace a prakticky naprosté nečinnosti naší CHS v oblasti internetu. Od nynějška zde opět naleznete informace o nejnovějším dění u našich pejsků :-).
6.3.2009  
Spuštění původního a starého webu Kangaldog. cz, jenž fungoval v letech 2009 - 2012.
     

 

EnglishČesky

Düzen - Luna Kangal du Bonnie Blue Flag