Úvod NovinkyO násO plemeniVzpomínámePsiFeny Štěňata Odchovy Naše úspěchy Výstavy FotogalerieKontakt
 
Štěňata aktuálně - vrh "D"

Vrh "D" - ač se původně nejednalo o plánované spojení a krytí si "vybojovali" naši dva zamilovaní, Reyhan s Mohikánkem, napjatě jsme očekávali příchod tohoto opravdu speciálního vrhu. Oba rodiče jsou exteriérově, pracovně i zdravotně špičkoví psi, avšak po prakticky detektivním pátrání jsme zjistili, jak moc jsou si vzájemně příbuzní (u importů z Turecka je opravdu nelehké zjistit pravý původ psů). Tím se naše zvědavost ještě zvýšila - buďto se narodí štěňátka podprůměrná nebo se naopak upevní vynikající geny společných předků a narodí se nadprůměrně kvalitní vrh.

Naše přání se nám vyplnilo a potvrdila se tak slova tureckých chovatelů, kteří nás ujišťovali o povahových i exteriérových přednostech jedinců v rodokmenu našich štěňátek. Příbuznost je v tomto případě vedená především na slavnou Reyhan z chovu Barise Cicka, matku mnoha špičkových a v Turecku ceněných psů, mezi dalšími např. Filiz, Panter Mohikana a Deli Pantera, kteří jsou opět rodiči nespočtu pracovně a chovatelsky ceněných zvířat. Dále se mezi předky našich štěňátek často objevuje pes Tarzan (opět z chovu Barise Cicka, po několik let vlastněný bratry Odaciovými), jeho fenomenální matka Duman Kralice a otec Zorro. Všichni tito psi byli velice tvrdí při práci, přitom nesmírně loajální vůči svým majitelům a jejich rodinám. Vzadu v rodokmenuvrhu "D" můžete nalézt i takové legendy mezi tureckými kangaly, jako vítěze slavných Kangal festivalů (jakými však byli např. i Zorro), psy Pantera, Seytana a feny Hamali Disi a Duman.

Štěňátka z tohoto spojení jsou tak nositeli 100% čisté krve linie Panter a jsou tak naprosto plnohodnotným odchovem originálních tureckých kangalů nesoucích krev převážně psů odchovaných u světoznámého chovatele pana Barise Cicka. O špičkových pracovních vlastnostech jejich rodičů, kteří u nás žijí celoročně 24 hodin denně na pastvě s kozami a prasaty, jsme se už mnohokrát přesvědčili. Otec Mohikan ani mamka Reyhan se nezaleknou naprosto žádného nebezpečí, výborně hlídají a tvrdě brání své teritorium i stádo před jakýmkoliv nezvaným hostem, naopak milují děti a až s dojemnou něžností se jim vnucují pro pohlazení (tedy speciálně Mohikánek, Reyhan je přeci jenom důstojná dáma :-) ). Štěňátka jsou již nyní velice aktivní, nebojácná a mazlivá, se silnými vrozenými instinkty pasteveckých psů. Očekáváme vynikající exteriér, vyrovnané povahy vhodné jak ke stádu, tak do služby "rodinných hlídačů", pevné zdraví.

Štěňata budou s průkazem původu FCI a i přesto, že jde o čistokrevné kangaly (otec má průkaz původu registrovaný KIF, tureckým kennel klubem), budou odchována pod plemenem anatolský pastevecký pes (plemeno kangal je v Turecku či některých jiných zemích světa uznané, avšak v rámci FCI - mezinárodní kynologické organizace se v kontinentální Evropě stále chová jako součást plemene anatolský pastevecký pes).

Pejsci jsou od narození odchováváni ve venkovním prostředí, nejprve v zatepleném domku, později s možností celodenního výběhu ven a častými návštěvami domácnosti, úzký kontakt s lidmi je samozřejmostí. Jak jen to máma Reyhan dovolí, zapojí se štěňátka do celkového dění smečky a budou vyrůstat mezi našimi ostatními psy, kozami a dalšími drobnými hospodářskými zvířaty. Štěňátka odejdou do nových domovů maximálně socializovaná, zvyklá na děti a běžný domácí chod, několikrát odčervená, očkovaná a s "výbavičkou" do začátku (ta obsahuje např. krmení na první dny, hračku, vodítko a obojek, Europas - očkovací průkaz, apod.). Krmena budou, stejně jako předešlé vrhy, masem a domácí stravou, ale budou navyklá i na granulky.
Ještě máme volná štěňátka z tohoto spojení!
Vrh "D" se narodil 5.9.2014, 5 pejsků a 9 fenek (odchováni 4 pejsci a 7 fenek)
Rodokmen štěňat Fotky příbuzných psů Fotky štěňat  
 
 
Cicek's Boz Reyhan   Amohikan
DKK 1/1, DLK 0/0, OCD neg., plnochrupá   KIF registrace, UKL 2 Kerung Bosna 2014, plnochrupý
Reyhan má překrásnou hlavu, dostatečné množství volné kůže na krku důležité při případném boji s čtyřnohými predátory, výbornou stavbu těla a úhlení předních i zadních končetin, silný prostorný hrudník, krásný dynamický pohyb a skvělou povahu typickou pro feny svého plemene. Stejně jako naše nejstrší fenky Luna je jemná, oddaná své rodině, vůči pánovi poslušná a podřízená, výborná hlídačka a přátelská k dětem i domácím a hospodářským zvířatům. Je velice pečlivou a spravedlivou matkou, štěňátkům ze sých prvních dvou vrhů u tureckého majitele předala vynikající pracovní povahy a pevné zdraví.
 
Mohikan má stejně jako Reyhan velice typickou hlavu, silnou kostru, korektní pevný hřbet a dobrý hrudník, atletický a neuvěřitelně dynamický pohyb. Je velmi silné povahy, nesmírně tvrdý, odddaný svému pánovi, s vynikajícím hlídacím instinktem, velice nekompromisní obránce a něžný milovník dětí. Ve svých necelých dvou letech se těší pevnému zdraví a spolu s Reyhan tvoří vhodně se doplňující pár. Mohikan jako první z českých psů splnil Kerung v Bosně (27.9.2014) s hodnocením Výborný, třída chovnosti UKL 2 a na I. speciální výstavě Kangalů v Bosně obdržel hodnocení Výborný a stal se druhým nejlepším psem.
     
Rodokmen štěňat:
I. generace II. generace III. generace IV. generace

O: Amohikan

(chov Umit Kilicvuran, Turecko)

O:Real Panter

(chov Baris Cicek, Turecko)

O: Panter Mohikan

O: Asil

M: Reyhan

M: Ralli

O:
M:

M: Nazli

(chov Baris Cicek, Turecko)

O: Panter Mohikan

O: Asil

M: Reyhan

M: Reyhan

O:

M:

M: Cicek's Boz Reyhan

(chov Baris Cicek, Turecko)

O: Kara Panter

O: Büyük Panter

O: Zorro

M: Duman Kralice

M: Reyhan

O:
M:

M: Filiz

O: Asil

O: Tarzan

M: Ihtiyar Filiz

M: Reyhan

O:
M:
       
Příbuzní Reyhan a Mohikana:
 
Fotky štěňátek:
       
Pes č. 1 (modrý):    
 
Pes č. 2 (žlutý):    
Pes č. 3 (červený):    
Pes č. 4 (bílý):    
Fenka č. 1 (žluto-bílá):    
Fenka č. 2 (oranžovo-bílá):    
Fenka č. 3 (červeno-bílá):    
Fenka č. 4 (oranžová):    
Fenka č. 5 (červená):    
Fenka č. 6 (modrá):    
Fenka č. 7 (bílá):    
      ...nahoru
       

 

EnglishČesky

Düzen - Luna Kangal du Bonnie Blue Flag