Úvod NovinkyO násO plemeniVzpomínámePsiFeny Štěňata Odchovy Naše úspěchy Výstavy FotogalerieKontakt
Vrh "A" Vrh "B" Vrh "C" Vrh "D"
Vrh "C"

Vrh "C" - opět se jedná o zajímavé krevní spojení, které by mělo evropskému "papírovému" chovu kangalů přinést ze strany otce zcela novou a nepříbuznou krev tureckých pracovních psů. Jako krycího psa jsme zvolili Aslana z chovu jednoho z nejslavnějších tureckých chovatelů současnosti, Barise Cicka, import z Turecka žijící nyní u svého majitele pana Erena Celika v Německu. Aslana jsme vybrali pro jeho překrásný exteriér, vynikající vyrovnanou povahu strážního psa a příjemného společníka a pevné zdraví. Na tomto zvířeti uchvacuje především nádherně modelovaná hlava, silná kostra, harmonická stavba těla a dynamický, lehký pohyb. Očekáváme vynikající exteriér, vyrovnané povahy vhodné jak ke stádu, tak do služby "rodinných hlídačů", pevné zdraví. Štěňata budou s průkazem původu FCI a i přesto, že jde o čistokrevné kangaly (otec má průkaz původu registrovaný KIF, tureckým kennel klubem), budou odchována pod plemenem anatolský pastevecký pes (plemeno kangal je v Turecku či některých jiných zemích světa uznané, avšak v rámci FCI - mezinárodní kynologické organizace se v kontinentální Evropě stále chová jako součást plemene anatolský pastevecký pes).

Vrh "C" se narodil 27.4.2014, 5 pejsků a 3 fenky
Psi: C'Aslan Junior Kazana, C'Sarmad Yurekli Kazana, C'Simir Yurekli Kazana, Camokan Akilli Kazana, Cesur Ikinci Kazana, Fenky: C'Mash Ay Kazana, C'Yasemin Sevgili Kazana, Cesaret Ay Kazana
Rodokmen štěňat Fotky otce vrhu Fotky štěňat  
 
 
Düzen - Luna Kangal du Bonnie Blue Flag   Aslan
DKK 1/1, DLK 0/0, OCD neg., plnochrupá   KIF registrace, plnochrupý
- Multi CAJC, CAC, CACIB, BOB, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy, Klubový vítěz  
Aslanův původ sahá stejně jako v případě předešlých otců našich dvou vrhů daleko do historie chovu čistokrevných kangalů, jeho využitím v chovu přinášíme zcela nepříbuznou a raritní krev pro evropský chov pod hlavičkou FCI. V jeho žilách koluje krev velice ceněných pracovních psů Turecka, kangalů bezvadného exteriéru, loajálních a pevných povah. Aslan má překrásně modelovanou hlavu, silnou kostru, dobré úhlení předních i zadních končetin, korektní hřbetní linii a silný hrudník, správnou strukturu srsti, tmavší zbarvení a lehký, dynamický pohyb. Je vyrovnané povahy, odddaný svému pánovi, s výborným hlídacím instinktem, velice nekompromisní obránce. Ve svých šesti letech se těší pevnému zdraví a spolu s Lunou tvoří vhodně se doplňující pár. Jako další zajímavost uvádíme několikanásobné vítězství Aslana na Kangal festivalech v Turecku, poslední získal 20. dubna letošního roku na velkém Kangal festivalu v Německu, kdy se stal nejlepším psem celého dne!
- Junioršampion CZ & SK, Šampion CZ, SK, SLO & PL, Grandšampion CZ  
- Světový vítěz mladých 2009, Světový vítěz 2010, Světový vítěz 2012  
- Evropský vítěz 2010, Bundessieger 2010 (VDH)  
Luna má nádhernou hlavu, přiměřené množství volné kůže na krku, výbornou stavbu těla, krásný dynamický pohyb a skvělou povahu typickou pro feny svého plemene. Je jemná, absolutně oddaná své rodině, vůči pánovi poslušná a podřízená, výborná hlídačka a přátelská k dětem i domácím a hospodářským zvířatům. Stejně jako Tolga žije celoročně venku. Je velice pečlivou matkou, štěňátkům ze sých prvních dvou vrhů předala nejenom vynikající exteriér, ale i báječnou povahu a pevné zdraví.
 
Aslanovy fotky:    
       
Rodokmen štěňat:
I. generace II. generace III. generace IV. generace

O: Aslan

(chov Baris Cicek, Turecko)

O: Panter

O: O:
M:
M: O:
M:

M: Duman

O:

O:
M:

M:

O:

M:

M: CH. Düzen - Luna Kangal du Bonnie Blue Flag

O: Büyük Iskender Kangal Laika Bruchhauser Wall

O: Kahraman

O:
M:

M: Laika

O:
M:

M: Boz-Yaman-Kangal du Bonnie Blue Flag

O: CH. Askar

O:
M:

M: S' Yaman - ATitre Initial

O:
M:
 
Fotky štěňátek:
       
Pes č. 1 (modrý) - C'Simir Yurekli Kazana, ČR:    
Pes č. 2 (žlutý) - C'Aslan Junior Kazana, ČR:    
   
Pes č. 3 (červený) - C'Sarmad Yurekli Kazana, RUSKO:    
Pes č. 4 (bílý) - Cesur Ikinci Kazana, RUSKO:    
 
Pes č. 5 (oranžový) - Camokan Akilli Kazana, ČR:    
 
Fenka č. 1 (modrá) - Cesaret Ay Kazana, VOLNÁ:    
Fenka č. 2 (červená) - C'Mash Ay Kazana, ČR:    
   
Fenka č. 3 (žlutá) - C'Yasemin Sevgili Kazana, ANGLIE:    
      ...nahoru
       

 

EnglishČesky

Düzen - Luna Kangal du Bonnie Blue Flag